Rozwiń umiejętności współpracy swoich pracownikówSpływ kajakowy to nie tylko forma aktywnego spędzenia czasu. To także doskonały sposób na integrację zespołową i rozwijanie umiejętności współpracy. Podczas wspólnego pływania kajakami powinniśmy działać jako jeden, zgrany zespół, polegając na sobie nawzajem oraz podejmując zgodne decyzje. Ta forma aktywności wzmacnia relacje między uczestnikami, ale również rozwija wiele umiejętności interpersonalnych, niezbędnych w życiu osobistym i zawodowym. Jakich? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Komunikacja i zaufanie – to będzie potrzebne podczas spływu

Podstawą udanej integracji zespołowej podczas spływu kajakowego jest komunikacja. Członkowie zespołu muszą być w stanie sprawnie porozumiewać się ze sobą oraz przekazywać informacje. Uczą się także słuchać innych i pomagać sobie nawzajem. Spływ kajakowy jest okazją do szlifowania tych umiejętności, a także do budowania skutecznej komunikacji w grupie.

Kolejnym aspektem integracji zespołowej jest zaufanie. W kajakach dwuosobowych, aby płynąć razem po wodzie synchronicznie i w dobrym tempie, trzeba polegać na partnerze, jego umiejętnościach oraz dostosować się do jego rytmu. Każdy członek zespołu musi wprowadzić wiosło do wody w odpowiednim momencie, aby zachować równowagę i utrzymać płynność ruchu, by kajak się nie przewrócił ani nie wpadł w przeszkodę.

 

Spływ kajakowy oferuje wiele korzyści: uczestnicy rozwijają umiejętności interpersonalne, które są niezbędne w wielu sferach życia. Ponadto wspólne wiosłowanie pozwala na budowanie więzi grupowych, wzmacnia poczucie wspólnoty i przede wszystkim – gwarantuje świetną zabawę! Dlatego, jeśli szukasz sposobu na integrację firmową, to warto zorganizować spływ kajakowy. Przykładową trasę idealną na jednodniowy spływ kajakowy znajdziesz tutaj

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]