kajak lekiem na nudęMarzy ci się przygoda, promienie słońca na twarzy i zapach lasu w południe? Chciałbyś w końcu aktywnie spędzić wolny dzień? Masz z kim wybrać się na przygodę, ale nie wiesz gdzie? Kajak jest twoją szansą na dobry plan na relaks. Tyle ile rzek w Polsce, tyle możliwości przeżycia niezapomnianych wrażeń.

O Brdzie

Rzeka Brda wypływa z Pojezierza Bytowskiego. Jest to trzynasta najdłuższa rzeka w Polsce, zaraz za Dunajcem i zarazem najdłuższa rzeka Borów Tucholskich.

O trasie

Trasa położona jest na terenie malowniczego Rezerwatu Doliny Rzeki Brdy. Przygoda zaczyna się w borowiackiej wsi Nadolna Karczma. Z początku przybyłych kajakarzy majestatycznie wita most graniczący z dwoma województwami. Spływ jest idealny dla rodzin z dziećmi lub dla niedoświadczonych, ale żądnych przygód amatorów kajakarstwa, gdyż liczy jedynie 8 km i nie zaskakuje przeszkodami. Zamiast tego pozwala na wyciszenie w otoczeniu smukłych sosen czy brzózek. Latem oko cieszą tam również e kwiaty nawodne: grążele żółte. Okolica zachwyca także towarzystwem niecodziennych mieszkańców m.in. czarnych bocianów czy łabędzi. Uważni mogą nawet znaleźć ślady obecności płochliwych bobrów. Gwarantowane dwie godziny relaksu, z dala od zgiełku i spalin miasta. Dokładny czas przepływu trasy zależy jedynie od ciebie i twoich chęci do wiosłowania.

Czego potrzebujesz?

Jedyne, czego potrzebujesz, to dwuosobowy kajak i partner, który przejmie za ciebie trud wiosłowania, żebyś ty mógł zjeść kanapkę czy zrobić pamiątkowe zdjęcie. Jeśli znudzi cię smak bułki z serem, to możesz również skorzystać z dowozu pysznej lokalnej pizzy.

Jeśli będziesz chcieć więcej

Oferujemy również kajaki na spływ wielodniowy. Brda to nie tylko trasa Nadolna Karczma-Woziwoda. Jeśli poczujesz jeszcze siłę w mięśniach, to weź wiosło w rękę i płyń dalej aż do Gołąbka. Tam możesz zostać na noc w namiocie, rozpalić ognisko i odpocząć, a na drugi dzień kontynuować spływ w stronę Świtu. Od Woziwody do Świtu są 24 km spływu rzeką, czyli około 4 do 5 godzin wiosłowania. Pamiętaj jednak, że jest to już droga dla osób doświadczonych w sterowaniu kajakiem. Mogą się tam pojawić przenoski spowodowane powalonym drzewami.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]