Gwda - kajaki i spływy kajakowe

Początek: Drężno
Spływ kajakowy z dziećmi: TAK
Kajaki: Vista, Expression 11, Carolina 12, Carolina 14, Approach

Spływy kajakowe  Gwda
Rzeka Gwda
Rzeka Gwda swoje źródła ma na Pojezierzu Południowopomorskim. Jest prawym dopływem Noteci o długości 145 km i powierzchni dorzecza 4943 km kw. Pod względem czystości należy do II klasy elementów biologicznych. Rzeka niemal w całości chowa się w rozległej puszczy. Jej dorzecze tworzy rozbudowaną, atrakcyjną sieć szlaków wodnych o średnim nurcie z częstymi przeszkodami w korycie.

Rzeka Gwda wypływa wprawdzie z południowego brzegu jeziora Wierzchowo, niemniej jednak spływy kajakowe rozpoczynają się na jeziorze Wielimie i ciągną aż do Ujścia.

Lokalizacja

Spływ Gwda – opis szlaku
Rzeka Gwda jest atrakcyjnym szlakiem, idealnym na spływ kajakowy. To niezapomniana wakacyjna przygoda dla średnio zaawansowanych kajakarzy. Na przebycie całej trasy potrzeba około 5 dni, aczkolwiek można również zdecydować się na spływ jednodniowy.

Spływ Gwda stanowi niezapomniane przeżycie, ponieważ rzeka przepływa w głównej mierze przez lasy liściaste. Woda w tych miejscach ma ciemniejszy kolor i jest dość głęboka. Piękne widoki zachęcają do fotografowania. Spływ kajakowy Gwda to przygoda na odludziu. Liczne jeziora na szlaku urozmaicają tylko krajobraz i dodają mu uroku.

Pola biwakowe znajdują się w m.in. okolicach Krępska oraz Lędyczka. Doskonale wyposażone sprawiają, że w pełni możemy odpocząć po kilkugodzinnym wiosłowaniu.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]