Jak zorganizować spływ kajakowy z dziećmi?Spływ kajakowy jest ciekawą opcją na spędzenie czasu z rodziną. Wyprawa kajakiem to dla dzieci niezapomniana przygoda w otoczeniu przyrody. Z całą pewnością będzie to czas, gdy zafascynowany odkrywca nawet przez chwilę nie będzie myślał o grach na swoim smartfonie. Koniec spływu można zwieńczyć wspólnym ogniskiem, grillowanymi kiełbaskami, a nawet nocowaniem w namiocie. Jak zorganizować spływ kajakowy z dziećmi? Zachęcamy do lektury naszego krótkiego poradnika! 

 

O czym należy pamiętać, planując spływ kajakowy z dziećmi?

Wybierając się na kajaki z dziećmi, należy dostosować trasę, rzekę oraz dystans do ich wieku oraz możliwości. Najlepiej wybrać wody nizinne o spokojnym i bezpiecznym nurcie. Sama trasa powinna być niezbyt długa i rekreacyjna. Dystans można pokonać, planując liczne przystanki na rozprostowanie nóg, zabawę w nowym otoczeniu i zjedzenie przekąski. Pamiętajmy, że spływ kajakowy najlepiej jest zaplanować w godzinach przedpołudniowych tak, by mimo licznych przystanków dotrzeć do miejsca postoju, zanim zacznie się robić ciemno. Można też namówić na spływ dalszą rodzinę czy znajomych ze swoimi dziećmi. Pociechy będą się świetnie bawić w towarzystwie swoich rówieśników, dopingując się nawzajem. 

Na jaki układ w kajaku należy się zdecydować?

Podczas ustalania składu w kajaku trzeba się kierować najważniejszą zasadą: dziecko powinno płynąć pod opieką osoby dorosłej. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy posadzić dwójki dzieci do jednego kajaka bez opieki. Lepiej nie powierzać także jednej osobie dorosłej opieki nad dwójką dzieci – w razie wywrotki rodzic będzie w stanie zająć się tylko jednym z nich. 

Ekwipunek małego kajakarza

Podstawowym elementem każdego kajakarza jest kapok. Aby kamizelka dobrze spełniała swoje funkcje, musi ona być:

Nie należy jej zdejmować podczas trwania spływu. Dobrze dopasowana kamizelka nie będzie maluchowi przeszkadzać, a po wpadnięciu dziecka do wody utrzyma jego głowę nad powierzchnią. 


Na spływ kajakowy należy zabrać: 

Wszystko to zapakuj w wodoszczelne worki, by nie doszło do zmoczenia ekwipunku. 


Sprawdź nasza ofertę spływów jednodniowych polecanych dla rodzin z dziećmi


 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]