Chocina – malownicza i bezpieczna trasa na spływ kajakowyChocina to lewy dopływ Brdy, który biegnie przez malowniczy obszar Borów Tucholskich. Rzeka jest bezpieczna i spokojna, dlatego też jest uczęszczana przez wielu amatorów kajakarstwa, w tym rodziny z dziećmi. Chocina jest uznawana za jedną z najbardziej krętych rzek w Europie. Mimo to trasa spływu kajakowego biegnie dookoła łąk i pól, więc zachwyci każdego, kto poszukuje ciszy i spokoju w otoczeniu przyrody

 

 

Spływ Chociną – urokliwy i spokojny szlak

Nurt rzeki biegnie głównie przez pola i łąki, a monotonię zaburzają jedynie liczne kładki i mosty zawieszone nad lustrem wody. Cały odcinek liczy niecałe 40 kilometrów, ale zazwyczaj spływy kajakowe rozpoczynają się poniżej Zielonej Chociny, gdzie kajakarze mają do czynienia ze spokojnymi meandrami. 

Kaszubski szlak Chociny

Spływ rozpoczyna się w Zielonej Chocinie, a kończy w Chocińskim Młynie. Długość trasy to 15 kilometrów. Trasa spływu jest bezpieczna oraz malownicza. Urozmaicenie trasy stanowią kładki i mostki, lecz można je pokonać bez wchodzenia do wody. W Zielonej Chocinie można zatrzymać się na niewielkim polu biwakowym z małą wiatą, a w pobliżu jest także sklep. W godzinę dopłyniemy do Jonek, a odcinek do ruin starego tartaku w Chocińskim Młynie pokonamy w 3 ciągu trzech godzin. Rzeka jest niezwykle kręta, dlatego spływ dostarczy niezapomnianych wrażeń. 

 

Zakręcona Chocina

Poniżej odcinka Chocińskiego Młyna rzeka zaczyna stopniowo silniej meandrować. Trasa charakteryzuje się gwałtownymi zakrętami będącymi fragmentami dużych łuków. Wszystko to sprawia, że łatwo można stracić orientację. Nieopodal wsi Kokoszka kajakarze wpływają do ujściowego fragmentu rzeki, gdzie Chocina wpada do Jeziora Karsińskiego. Trasa liczy 10 kilometrów i kajakarze pokonują ją w 3,5 godziny. 

Spływy kajakowe Kayaks 

Oferujemy zorganizowane spływy kajakowe jednodniowe, weekendowe oraz kilkudniowe. W cenie wynajmu kajaków znajdują się zarówno worki wodoszczelne i beczki, jak i fartuchy. Jesteśmy też przygotowani na najmłodszych kajakarzy – posiadamy dziecięce kamizelki, lekkie wiosła oraz siedziska. Do Waszej dyspozycji mamy również strzeżony parking, a także możemy pomóc ze zorganizowaniem noclegu pod dachem. 

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]