Wybieramy trasę na jednodniowy spływ rodzinnySpływy Brdą są od wielu lat bardzo popularne dzięki temu, że jest to jeden z najciekawszych i najładniejszych szlaków dla początkujących kajakarzy w Polsce. Rzeka zachwyca swoim różnorodnym brzegiem – w górnej części meandruje wśród pól i łąk. W środkowym odcinku Brdy woda płynie szeroko i spokojnie, dlatego jest to odcinek polecany na spływ kajakowy z dzieckiem. W poniższym artykule przedstawimy najciekawsze trasy na bezpieczny spływ rodzinny wzdłuż Brdy.

 

Brda – lokalizacja i stopień trudności

Spływ kajakowy Brdą można podzielić na trzy części. Górna część charakteryzuje się licznymi płyciznami, które zmuszają do przenoszenia kajaków.  Płyniemy w otoczeniu lasu liczącego niemal 300 lat. Środkowy odcinek ciągnący się od jeziora Szczytno do Zapory w Mylofie to najchętniej uczęszczana trasa przez rodziny z dziećmi. Rzeka płynie tutaj szeroko i spokojnie. Trzeci, dolny odcinek Brdy jest nieco trudniejszy, ale nadal bardzo bezpieczny. Nurt jest bystry i charakteryzuje się większym spadkiem. Linia brzegowa urozmaicona jest wieloma zatoczkami, a także półwyspami w otoczeniu lasów sosnowych. 


Rzeka Brda jest świetnie przystosowana dla kajakarzy. Po drodze możemy zejść z kajaków i przystanąć na polu biwakowym. Znajdziemy tutaj wiaty oraz miejsce na ognisko. 

 

Spływy jednodniowe na rzece Brdzie dla rodzin

Mamy do wyboru 6 tras na jednodniowy spływ kajakowy rzeką Brdą. W zależności od długości oraz stopnia trudności odcinka spływ kajakowy może trwać od 2 do 5 godzin. Dla rodzin z dziećmi polecamy trzy trasy:

  1. Żołna-Folbryk: trasa licząca 12 kilometrów, którą pokonamy w ciągu 4 godzin. Jest to bezpieczna trasa, jednak po drodze możemy liczyć na kilka niespodzianek.

  2. Garbaty Most-Dolinka: 8 kilometrów spływu bardzo bezpieczną i łatwą trasą, idealną na pierwszy spływ. Pokonamy ją w ciągu 2 godzin.

  3. Przechlewo-Sąpolno: łatwa trasa bez przeszkód, 8 kilometrów wzdłuż Brdy, do pokonania w ciągu 3 godzin. Przyjemny odcinek dla osób bez doświadczenia, a także rodzin z dziećmi. 

Wybierz trasę na jednodniowy spływ kajakowy po Brdzie


 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]