Pola biwakowe i stanice na rzece BrdzieCzy na szlaku rzeki Brdy można biwakować ?

 

Tak - od najwyżej położonych punktów, z których zaczynamy spływy, aż do środkowego biegu rzeki. 

Standardowe wyposażenie pola biwakowego to: wiata, miejsce na ognisko, kosze na śmieci i miejsce na namiot. Jeśli myślicie o prysznicach… TO ZAPOMNIJCIE ;) Ale od czego jest czysta woda w rzece ! 

Jeśli jednak potrzebujecie takiego komfortu, to pole campingowe w Dolince, ma wszelkie dogodności - w tym prysznice ! Polecamy :) 

 

Czy za spanie na szlaku rzeki Brdy muszę płacić ?  

 

Nie - wszystkie pola biwakowe budowane w ramach projektu na rzece Brdzie są bezpłatne. Pamiętajcie jednak by uszanować pracę osób, które czyszczą i sprzątają oraz koszą stanice. Zachowujcie się tak jak nakazują normy społeczne i dobre zachowanie. Uszanujcie też innych biwakujących  jeśli będziecie wspólnie spędzać czas na łonie przyrody.

 

Kto budował i wyposażał stanice ?

 

Głównie samorządy gminne oraz nadleśnictwa. W ramach projektu, „Kajakiem przez Pomorze”, zostało stworzonych, lub doposażonych kilkadziesiąt stanic. To jeden z największych tego typu projektów w Unii Europejskiej.

 

Czy na górnym szlaku rzeki Brdy są sklepy ?

 

Tak - ale zapytaj obsługę wypożyczalni gdzie jest najbliższy sklep od miejsca Twojej trasy spływu.

 

Czy potrzebuję specjalnego pozwolenia na spływanie rzeką Brdą ?

 

Nie, nie jest wymagane żadne pozwolenie na spływanie w kajaku.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]