Planowanie spływu, jak zaplanować spływ.Czy spływ kajakowy można planować już zimą ?

 

Oczywiście, że tak.

W myśl zasady, że im więcej masz czasu na zaplanowanie trasy tym lepiej. Jeśli lubisz aktywny wypoczynek z komfortowym spaniem (spanie hotelu, pensjonacie czy agroturystyce) to właśnie zima jest idealnym momentem aby zarezerwować nocleg na trasie kajakowej z gwarancją, że nocleg na pewno znajdziesz.

Na trasie rzeki Brdy, Chociny czy rzeki Czernicy, pojawia się coraz więcej możliwości noclegu. Czasami można nawet dopłynąć do miejsca z wygodnym łóżeczkiem.

Czy wiele osób śpi pod dachem w trakcie spływu ?

Niewiele – Jeśli już grupa zdecyduje się na spanie pod dachem to przeważnie wybiera taki scenariusz, w którym ma miejsce stałe (baza noclegowa) a wypożyczający kajaki dowozi grupę na i z miejsca noclegu na poszczeólne etapy spływu.

Coraz bardziej jest popularne nocowanie w namiocie ?

Tak – ta moda powraca. Na szczęście dla turysty jest bardzo duży wybór sprzętu biwakowego a producenci prześcigają się w worzeniu sprzętu o coraz mniejszej wadze i gabarytach.

 

Co polecamy na 2 dniową wyprawę ?

Polecamy spanie w namiocie ! To zawsze wspaniale spoędzony czas na łonie natury. Zawsze jest o czym wspominać w chłodne jesienne wieczory czy zimowe weekendy.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]