O urokach kajakowych spływów nocnychJednym z najbardziej fascynujących doświadczeń w życiu każdego kajakarza jest nocny spływ kajakowy. Oczywiście, przed podjęciem się nocnego spływu kajakowego, należy zadbać o odpowiednie przygotowanie i bezpieczeństwo. Spływy nocne są skierowane do osób, które przynajmniej kilka razy uczestniczyły już w dziennym spływie, a noc spędzona na wodzie im niestraszna. Dlaczego warto podjąć się tej wyjątkowej przygody? Oto kilka powodów, dla których warto spróbować nocnego spływu kajakowego!

 

Odkryjesz piękno przyrody na nowo

Podczas spływu kajakowego po zmroku krajobraz nabiera zupełnie innego charakteru. Światło księżyca odbija się na powierzchni wody, a w oddali słychać nocne odgłosy zwierząt i szum drzew, które tworzą niezwykłą atmosferę. Nocą wszystko odczuwa się intensywniej, ponieważ jest cicho oraz spokojnie.

Gdy człowiek śpi, zwierzęta stają się aktywne

Noc to czas, kiedy niektóre zwierzęta dopiero stają się aktywne. Podczas nocnego spływu kajakowego możesz zaobserwować ptaki, bobry, ryby, które w ciągu ukrywają się przed ludzkim wzrokiem. To wyjątkowa okazja do poznania świata nocnej fauny.

Doświadczysz błogiej ciszy i spokoju

Spływy kajakowe na ogół są szansą na oderwanie się od pędu i zgiełku miasta. Jest to wyjątkowe spotkanie z naturą, które możemy zorganizować w gronie rodziny czy znajomych. Jednakże dopiero nocą doświadczysz ciszy i spokoju, które pozwolą ci odpocząć od telefonu, nadmiaru otaczających cię informacji i niepotrzebnych rozpraszaczy. Warto w pełni wykorzystać tę szansę i otworzyć się na naturę.

Przygoda, którą zapamiętasz na całe życie

Nocny spływ kajakowy to niesamowita przygoda, której warto jest doświadczyć. Jednak aby spływ był bezpieczny dla wszystkich uczestników należy zadbać o odpowiednie przygotowanie i sprzęt. Wybierzcie sprawdzoną trasę, upewniając się, że każdy z was jest pewny swojej decyzji oraz ma przynajmniej podstawowe doświadczenie ze spływami. Poinformujcie kogoś o swoim planie i przewidywanym czasie powrotu. Więcej na temat tego, jak przygotować się do spływu i co ze sobą zabrać, przeczytasz tutaj.