Wybieramy TOP 5 tras kajakowych w PolsceKrajobraz naszego kraju jest bardzo różnorodny. Obfituje także w liczne rzeki, które idealnie sprawdzają się na spływy kajakowe, zarówno kilku-, jak i jednodniowe. Przedstawiamy nasze TOP 10 szlaków na spływ kajakowy w Polsce.

 

5 - Rzeka Warta

Warta to jedna z największych rzek w Polsce, a jej trasa oferuje różnorodne krajobrazy, od malowniczych krajobrazów zalewowych po dzikie odcinki rzeki. Istnieje wiele miejsc, z których można rozpocząć spływ, takich jak Warta Poznańska, Konin, Włocławek czy Toruń. Podczas spływu po Warcie można podziwiać urokliwe krajobrazy, zielone pola, lasy i malownicze wsie. Można również napotkać dzikie zwierzęta, takie jak ptaki wodne, bobry i inne gatunki zamieszkujące nadbrzeżne obszary.

 

4 - Rzeka Narew

Narew to rzeka, która płynie przez obszar Puszczy Białowieskiej. Trasa kajakowa po rzece pozwala odkrywać dziewiczą przyrodę i spotkać rzadkie gatunki ptaków. Rzeka Narew jest jednym z największych dopływów Wisły i charakteryzuje się unikalnym ekosystemem i bogactwem przyrodniczym. Trasę można rozpocząć w różnych miejscach, takich jak Kąty, Pułtusk, Ostrołęka lub Wizna, i kontynuować w dół rzeki.


3 - Rzeka Brda

Spływ kajakowy po Brdzie to jedna z popularnych tras kajakowych w Polsce. Rzeka Brda jest długa na około 232 km i przepływa przez malownicze tereny Pomorza i Kujaw. Często wybierane są odcinki z Bydgoszczy do Osieka, Chojnic lub nawet dalsze. Na trasie można napotkać piękne jeziora, obszary leśne oraz urocze wsie i miasteczka.


2 - Rzeka Czarna Hańcza

Ta trasa znajduje się w północno-wschodniej Polsce, w okolicach Wigierskiego Parku Narodowego. Rzeka Czarna Hańcza jest długa i malownicza, przepływając przez lasy, łąki i jeziora. Rzeka Czarna Hańcza znajduje się w północno-wschodniej Polsce, na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, i oferuje niezwykłe doświadczenia wśród dzikiej przyrody. Trasa spływu rozpoczyna się najczęściej w miejscowości Gołdap lub w okolicach jeziora Wigry, a następnie prowadzi przez malownicze tereny parku krajobrazowego. 

 

1 - Rzeka Dunajec

Ta trasa znajduje się w Pienińskim Parku Narodowym i prowadzi przez malownicze wąwozy i wodospady. Trasa spływu rozpoczyna się zazwyczaj w Sromowcach Wyżnych lub Szczawnicy i prowadzi przez przepiękne Pieniny. Rzeka przepływa przez wąwozy i przełomy, tworząc malownicze krajobrazy i oferując niezapomniane widoki. W trakcie spływu można podziwiać skalne formacje, lasy i dzikie brzegi rzeki. Najbardziej charakterystycznym elementem spływu po Dunajcu jest Przełom Dunajca w Pieninach, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, gdzie rzeka przepływa między skalnymi ścianami o imponującej wysokości. 

 

Spływ kajakowy w Polsce

To trasy, które oferują niezwykłe przygody, ale możliwość odkrywania naszej rodzimej przyrody. Przed wyprawą warto jednak zaplanować trasę i dostosować ją do stopnia zaawansowania wszystkich uczestników spływu kajakowego.


Wynajem kajaków na spływ po Brdzie