Poznaj rodzaje dyscyplin z kajakiem w roli głównejKajakarstwo jest nie tylko świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu w otoczeniu przyrody. Ten sport jest także jedną z dyscyplin olimpijskich. Jeżeli nabierzemy doświadczenia i nasze umiejętności nam na to pozwalają, możemy spróbować różnych rodzajów kajakarstwa – od rekreacyjnego, po górskie. Jakie jeszcze rodzaje kajakarstwa wyróżniamy? Zapraszamy do lektury!

 

Kajakarstwo turystyczne 

Turystyka kajakowa jest najbardziej popularną i najchętniej wybieraną formą kajakarstwa przez osoby początkujące. Do tego typu aktywności nie potrzebujemy ani sprzętu, ani szczególnych umiejętności. Wybierając się na spływ kajakowy mamy do wyboru wiele wypożyczalni, które zapewnią nam sprzęt oraz opiekę organizatora, który pomoże nam zaplanować wyprawę. 


Kajaki turystyczne są stabilne oraz pojemne, dlatego przy odrobinie wiedzy i podstawowej znajomości zasad każdy amator powinien poradzić sobie z poruszaniem się kajakiem po spokojnej wodzie jeziora czy rzeki. 

Kajakarstwo morskie 

W przeciwieństwie do kajakarstwa turystycznego tutaj będzie nam już potrzebny zarówno sprzęt, jak i umiejętności. Kajakarz będzie się mierzył z otwartym morzem, dlatego na pierwszą wyprawę zaleca się organizację wyprawy z doświadczonym instruktorem. 

Kajakarstwo górskie 

Zalicza się je do grona sportów ekstremalnych, dlatego jest ono przeznaczone tylko i wyłącznie dla doświadczonych kajakarzy. Sporą dawkę adrenaliny fundują tutaj liczne przeszkody oraz szybki nurt wąskich rzek. 


Organizowane są specjalne zawody na górskich odcinkach. Można je podzielić na dwa typy – zjazdy i slalomy: 

Kajakarstwo sportowe

Kajakarstwo sportowe polega na rywalizacji, podczas której liczy się czas bądź punkty. Do najpopularniejszych dyscyplin sportowych należy m.in.:


Sprawdź naszą ofertę spływów kajakowych


 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]