Jak się zachować na spływie w czasie burzy?Staraj się zapobiegać zdarzeniom.

- po pierwsze sprawdzaj dokładnie serwisy pogodowe. Jeśli dwa serwisy przewidują komórki burzowe w okolicy gdzie pływasz, np. na godzinę 14-15 – to rób wszystko by dopłynąć do przystani kajakowej na godzinę wcześniej.

- jeśli burza wystąpi bez wcześniejszych informacji o niej – staraj się schować pod mostem – jeśli oczywiście uda Ci się znaleźć na szlaku.

- jeśli jednak jesteś na otwartym terenie, to zdecydowanie najbardziej właściwym rozwiązaniem będzie znalezienie względni niskiego miejsca, okrycie się plandeką i przytulenie do kajaka.

- zdecydowanie odradzamy pływanie podczas burzy.

- jak tylko widzisz zmieniające się niebo i wszystko wskazuje na wyładowania atmosferyczne – szukaj już szybciej schronienia. Niski zagajnik jest do tego idealny, jeśli nie ma wiaty czy mostu gdzie można się schować.

Na szlaku rzeki Brdy, przystanie wyposażone są w wiaty – teren jest przeważnie w niższym punkcie, przez co ryzyko uderzenia pioruna jest mniejsze.

Pamiętaj !

Zdrowie i bezpieczeństwo osób, które są z Tobą, jest najważniejsze ! Ratuj zawsze ludzi, sprzętem się nie martw. 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]