Jak bezpiecznie przechowywać kajak, aby się nie poniszczył?Kiedy już zdecydujemy się na zakup własnego kajaka, dopasowanego do naszego doświadczenia oraz przeznaczenia sprzętu, możemy wyruszyć na spływ kajakowy. Wszystko, co dobre, jednak szybko się kończy, tak jak i sezon kajakarski. Jeśli nie jesteś fanem zimowego pokonywania rzek, przychodzi czas na to, aby Twój kajak bezpiecznie schować. Dzięki jego odpowiedniemu przechowywaniu już wkrótce będzie mógł towarzyszyć Ci podczas Twoich wodnych przygód. Jak więc samodzielnie przechowywać kajak tak, aby się nie poniszczył?

 

 

Napraw wszystkie uszkodzenia

Zanim jeszcze zaczniesz się głowić jak powinieneś przechowywać swój kajak, zwróć najpierw uwagę na to, czy podczas poprzednich spływów jego powierzchnia nie została uszkodzona. Przyjrzyj mu się dokładnie, ponieważ przed przechowywaniem powinieneś naprawić wszystkie uszkodzenia. Jeśli w poszyciu doszło do pęknięć czy ubytków, warto będzie poprosić o pomoc specjalistów. Szczególnie trudna jest naprawa kajaków wykonanych z polietylenu, ale odpowiedni fachowiec poradzi sobie z nim bez problemu.  


Wyczyść porządnie kajak 

Każdy sprzęt po jego użyciu należy wyczyścić. Kajak po intensywnym spływie kajakowym wzdłuż rzeki czy innego akwenu wodnego może być brudny od błota i mułu. Należy go więc oczyścić ze wszelkich zabrudzeń, a następnie pozostawić do porządnego wyschnięcia. Tak wyczyszczony kajak owijamy i zabezpieczamy folią (stretchem). 


Przechowuj kajak w odpowiedniej pozycji

Najlepiej byłoby przechowywać kajak w  pozycji wiszącej. Inną opcją jest zaczepienie go pionowo za kokpit bądź uchwyt dziobowy. Najważniejsze jest, aby nie układać kajaków jeden na drugim. Dodatkowo, warto zabezpieczyć sprzęt przed wszelkimi możliwymi uszkodzeniami delikatnego poszycia. 

 

Znajdź odpowiednie miejsce do przechowywania kajaka

Ze względu na gabaryty kajaka, będziesz potrzebować sporo miejsca. Niezależnie od tego, z jakiego tworzywa jest twój sprzęt wodny, powinno się go trzymać z dala od wszelkich źródeł ciepła oraz mocno nasłonecznionych okien. Jakie więc będą najbardziej optymalne warunki pomieszczenia?

Jeżeli jednak nie mamy możliwości ani przestrzeni do bezpiecznego przechowywania kajaka, warto rozważyć ofertę najbliższych magazynów samoobsługowych, dostosowanych do warunków, w jakich kajak powinien być przechowywany. Są one zarówno bezpieczne, jak i wygodne.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]