Jak masz się przygotować na kajaki jesienią ?Jak masz się przygotować na kajaki jesienią ?

 

Jeśli planujesz kajakowanie jesienią, pamiętaj, że aura może być różna. Jesień to okres gwałtownych zmian pogodowych. Doskonale jest to widoczne nad rzekami. Czasami bardziej chłodne wiatry i temperatury na poziomie 8-12 stopni. A czasami słońce i susza oraz temperatury powyżej 18 stopni. Dlatego ważne jest abyś był  doskonale przygotowany.

Podstawowe ciuchy to bielizna termoaktywna oraz bluza polarowa. Ciepłe dresy (spodnie), oraz wiatroszczelna kurtka. Dobrze dopasowana kamizelka asekuracyjna, to nie tylko Twoje bezpieczeństwo ale dodatkowy komfort termiczny. Skarpety i buty. Nie pływaj w butach gumowych ? Przy wywrotce możesz nigdy nie wypłynąć !

Dodatkowa poduszka pod pupę lub nakładka neoprenowa, oraz czapka.

 

Pamiętaj o ciuchach na zmianę !

 

Tylko dodatkowe ciuchy mogą zapewnić Ci ciepło i zabezpieczyć przed przemarznięciem w przypadku wywrotki czy deszczu.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]