Wybierz się na spływ kajakowy w województwie pomorskim!Województwo pomorskie to prawdziwy raj dla miłośników kajakarstwa. Region ten obfituje w malownicze rzeki i jeziora, które idealnie nadają się do uprawiania tego sportu. Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej polecanych tras kajakowych w pomorskim oraz praktyczne porady, które ułatwią planowanie niezapomnianej przygody na wodzie.

 

Najlepsze trasy kajakowe w pomorskim

Rzeka Brda

Rzeka Brda to jedna z najpiękniejszych tras kajakowych w Polsce. Rozpoczynając swoją podróż w Borach Tucholskich, możesz podziwiać dziką przyrodę i malownicze krajobrazy. Brda oferuje różnorodne odcinki – od spokojnych, idealnych dla początkujących, po bardziej wymagające, z szybszym nurtem i przeszkodami.

Polecane odcinki:

Rzeka Wda

Wda, zwana także Czarną Wodą, to kolejna popularna trasa kajakowa w Pomorskim. Rzeka ta płynie przez Kaszuby i Bory Tucholskie, oferując spokojny nurt i przepiękne widoki. Idealna dla rodzin z dziećmi i osób szukających relaksującej przygody na wodzie.

Polecane odcinki:

Rzeka Czernica

Rzeka Czernica to mniej znana, ale bardzo urokliwa trasa kajakowa w pomorskim. Płynie przez serce Borów Tucholskich, oferując spokojny nurt i piękne, naturalne otoczenie. Spływ Czernicą to doskonała okazja do bliskiego kontaktu z dziką przyrodą, a także do odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku.

Polecane odcinki:

Rzeka Chocina

Rzeka Chocina to kolejna wspaniała opcja na spływ kajakowy w pomorskim. Chocina przepływa przez Pojezierze Kaszubskie i charakteryzuje się spokojnym, meandrującym nurtem. Jest idealna dla osób szukających relaksu i ceniących sobie ciszę oraz bliskość natury.

Polecane odcinki: