Czy rzeka Czernica ma pola biwakowe ?Czy rzeka Czernica ma pola biwakowe ?

 


Tak. Na Szlaku rzeki Czernicy, czekają na Was wiaty i wyznaczone miejsca na ogniska. Wszystko zostało zrobione w ramach projektu „Kajakiem przez Pomorze” . Ten uroczy szlak zyskał na atrakcyjności. Infrastruktura (wiaty, stojaki na kajaki, ogrodzenia), podobnie jak na szlaku rzeki Brdy, została wykonana z drewna i doskonale komponuje się z naturą.

 


Doskonałym pomysłem, ułatwiającym turystom planowanie trasy, są tablice z mapami. Nawet my – wypożyczający sprzęt kajakowy, korzystamy często z tych map.

 


Najbardziej znany początek szlaku Czernicy – miejscowość Sporysz, zyskała na atrakcyjności a przede wszystkim na bezpieczeństwie. Spływy startowały przy ruchliwej drodze krajowej, a samo wodowanie kajaków również było niebezpieczne. W sąsiedztwie rzeki wybudowano stanicę kajakową z dogodnym dojazdem. Teraz wodowanie odbywa się już z dala od asfaltowej drogi.

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]