Co zabrać na spływ - niezbędnik kajakarza.Twoi znajomi, zaprosili Ciebie i Twoją dziewczynę na spływ. A Ty zastanawiasz się co zabrać. Listę niezbędnych rzeczy właśnie Ci przygotowujemy.

Zakładamy, że będzie upalnie i burzowo. A więc warunki zmienne. Jeśli to spływ jednodniowy, wystarczy, że zabierzesz jeden dodatkowy komplet na przebranie (koszulka, polar, zwykła foliówka przeciwdeszczowa, bielizna, nakrycie głowy). To jest minimum. Dodatkowo w Twoim worku wodoszczelnym lub plecaku, powinny znaleźć się: batony, czekolada, woda, coś do jedzenia – kanapki itp. plastry, scyzoryk lub nóż ratowniczy, źródło ognia, środek na komary, latarka, telefon, mapka spływu lub szlaku, którym planujecie się poruszać, ulotka wypożyczalni kajaków z numerem telefonu. Ustalcie dokładnie miejsce zakończenia i podpytajcie o średnie czasy spłynięcia. Ustalcie też, że w razie nie spłynięcia do ustalonego miejsca, zatrzymacie się… wcześniej np. na moście „X” Takie miejsce wypożyczalnia powinna Wam wyznaczyć i dokładnie opisać. . Tak wygląda zawsze minimum sprzętu i tego co powinniście wiedzieć o szlaku.

Jeśli pytasz „CO zabrać na spływ” – znasz już odpowiedź. Zawsze możesz cos dołożyć – ale z umiarem aby waga Twojego bagażu nie była tak duża by spływać 1 km w czasie 1 godziny :)

Szlak na spływ jednodniowy musi być prosty i przyjemny. To ma być mile spędzona chwila na wodzie w dobrym towarzystwie.

Na spływ kilkudniowy, przygotujemy Wam inny wpis – tego „niezbędnego” sprzętu będzie troszkę więcej :)

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]